strona główna wydarzenia Dzień Dziecka w przedszkolu
Dzień Dziecka w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 02 czerwca 2017 05:45

 

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Janusz Korczak

1 czerwca 2016 roku już od rana był innym dniem niż zwykle. Dzieci długo czekały na jego nadejście. Pogoda dopisała, więc już po śniadaniu przedszkolaki spotkały się na placu przedszkolnym. W tym roku świętowaliśmy wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Wagrach. Uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów wesołe przedstawienie teatralne – Cyrk. Maluchy miały okazję poznać tresurę dzikich kotów , z wielkim zainteresowaniem oglądały pokazy akrobatyczne na linie , ze zdziwieniem przyglądały się jak ich szkolny kolega wyczarowuje z kapelusza zająca . Dużo śmiechu wywołała para clownów , która robiła różne psikusy . Po tym żywiołowym występie wszystkie dzieciaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w Olimpiadzie Różnorodności. W ogrodzie przygotowane było 6 stacji . Przy każdym stanowisku dzieci miały do wykonania różne zadania . Na pierwszej stacji maluchy miały zbudować z wielkich klocków taflowych zaczarowaną budowlę , a następnie udzielić odpowiedzi na różnego rodzaju pytania. Druga stacja została opanowana przez matematyczne biedronki , najpierw dzieci musiały odczytać na skrzydełkach zapisane cyfry a następnie przykleić taką samą ilość serduszek. Trzecia stacja wymagała skupienia i wyobraźni przestrzennej , należało ułożyć duże puzzle a następnie udzielić odpowiedzi na pytania związane z tematyką obrazków . Czwarta stacja wiązała się z umiejętnościami plastycznymi . W tym miejscu dzieciaki malowały farbami ( bez pędzli) ogromny obraz wiosenny. Podczas postoju na piątej stacji musiały pokonać tor przeszkód , a przy szóstej stacji czekała na nich niespodzianka w formie nowej techniki plastycznej . Malowały szklanymi kulkami abstrakcyjne obrazy . Po zaliczeniu wszystkich zadań dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek , a następnie wzięły udział w ostatniej konkurencji polegającej na przeciąganiu liny . Oj było przy tym dużo śmiechu. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 07:25