strona główna wydarzenia Europejski Festyn Rodzinny
Europejski Festyn Rodzinny Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 27 maja 2017 07:53

Już od ponad dwóch tygodni w naszym przedszkolu każda grupa poznawała wybrane kraje europejskie . Dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat tradycji danego kraju , jego kultury, poznawały zabytki , nazwy stolic , kolor flag i godła oraz upodobania kulinarne . W sumie w projekcie europejskim przedszkolaki poznały takie kraje jak: grI Niemcy , grII Francję , grIII Holandię , gr IV Irlandię a grupa V Belgię. Podsumowanie edukacji europejskiej odbyło się 26 maja 2017r. podczas Europejskiego Festynu Rodzinnego , którego celem była integracja środowiska przedszkolnego . Impreza ta na stałe weszła w kalendarz uroczystości przedszkola i stanowi podsumowanie całorocznej współpracy Rady Rodziców z Radą Pedagogiczną. Efektem jej były stanowiska poszczególnych grup ze smakołykami z krajów , które dana grupa reprezentowała . Były więc gofy , sery żółte, golonka, kiełbaski pieczone, barszcz, frytki, nuggetsy , ciasta francuskie, grzanki , bagietki, croissanty , placuszki z jabłkami, paczki i wiele innych smacznych potraw. A wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców. Dzieci też miały swój wkład w powyższy projekt . Przygotowały one dla swoich rodziców występy artystyczne w postaci tańców związanych z danym krajem , był więc taniec irlandzki, taniec bawarski , sentymentalny taniec pod wieżą Eiffla , holenderski taniec z chusteczkami i taniec belgijski. Ponieważ w tym roku festyn odbył się w Dniu Matki , dlatego przedszkolaki złożyły swoim Mamom serdeczne życzenia oraz wręczyły przygotowywane w tajemnicy niespodzianki . Kiedy część artystyczna dobiegła końca na nasze maluchy czekała niespodzianka w postaci dmuchanych zamków, a rodzice zostali zaproszeni do degustacji europejskich potraw .

Tego typu spotkania sprawiają ogromną radość wszystkim dzieciom , bo nie ma lepszej zabawy jak zabawa z własnym rodzicem.

Rada Rodziców , Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, dziadkom za pomoc w organizacji naszego festynu.

więcej zdjęć w galerii

Poprawiony: sobota, 27 maja 2017 07:59