strona główna wycieczki Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach - gr IV
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach - gr IV Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 11:00

16 maja 2017 r. grupa IV wzięła udział w Ogrodzie Sztuk , który odbył się w ramach Festiwalu Sztuki Małego  Dziecka. Plenerowy Ogród Sztuk to forma jarmarku , na którym ponad 300 dzieci jednocześnie uczestniczy w różnorodnych warsztatach , aktywnie tworząc dzieła w kilku dziedzinach twórczości . W tym roku wędrując  przez Ogród Sztuk  przedszkolaki brały udział w przygodach organizowanych w ramach projektu " Wątki i wyjątki". Dzieci z wielką radością wykonywały polecenia , które były w każdym punkcie postoju inne. Plotły sieć z pasków papieru, sznurkowały siatkę z wykorzystaniem ścinków materiału, malowały obrazy kuleczkami, tworzyły gobelin z włóczki, przeżyły spotkanie z tęczą , uczyły się zabaw manipulacyjnych z użyciem sznureczków. Ogromne zainteresowanie wzbudziło spotkanie z panem , który uczył dzieci wygrywać na bębnach rytmy afrykańskie. Przedszkolaki swoją energię  wyładować mogły podczas tańców na trawie i zabaw ze skakankami , świetnie bawiły się na dmuchańcach . Jak na piknikach , jarmarkach bywa nie mogło zabraknąć popcornu i cukrowej waty . Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych zwłaszcza ,że oprócz tak dużej ilości atrakcji  dopisała  nam słoneczna pogoda .

Poprawiony: czwartek, 18 maja 2017 11:33