strona główna wydarzenia Święto Flagi i Święto Konstytucji
Święto Flagi i Święto Konstytucji Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 kwietnia 2017 19:33

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Cz.Janczarski

Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do danego kraju kształtują się już w dzieciństwie, w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych . Tym razem odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji przypadającego 3 Maja  . Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania przypomniały sobie oglądając film edukacyjny „Polskie symbole narodowe” , symboliczną wymowę barw polskiej flagi, historie powstania Polski  i to, jak należy szanować symbole narodowe . Podczas uroczystości dzieci utrwaliły treść m.in. wiersza Cz.Janczarskiego „Barwy ojczyste „ oraz „Katechizm polskiego dziecka” Wł.Bełzy. Na zakończenie spotkania w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz dokonała uroczystego wciągnięcia na maszt Flagi Polski.

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 19:59