strona główna wydarzenia Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy ekologicznej
Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy ekologicznej Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 20:17

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

 

21 kwietnia 2017 r. w Przedszkolu Nr 3 w Brzezinach odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy V czyli: Lena Lewandowska , Hania Adamczyk , Wojtek Krupa, Iga Trzeciak i Bartek Bogdański. Celem konkursu było propagowanie postaw i zachowań ekologicznych , pogłębianie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska , utrwalenie , usystematyzowanie wiedzy na temat różnych ekosystemów , a także  rozwijanie umiejętności współdziałania podczas realizacji różnorodnych zadań. Każda drużyna a było ich 5 musiała rozwiązać zagadki ekologiczne, wskazać pozytywne zachowania związane z ochroną środowiska , posegregować śmieci, złowić na wędkę pływające w jeziorku różne odpady wyrzucane przez ludzi oraz dopasować do liści drzewa odpowiednie owoce . Niespodzianką był pokaz ekologicznej mody przygotowany przez dzieci z Przedszkola Nr 3. Jury po podliczeniu zebranych  punktów ogłosiło wyniki konkursu i okazało się , że wszystkie drużyny zajęły I miejsce . W nagrodę przedszkolaki otrzymały małą encyklopedię zwierząt.

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:15