strona główna wydarzenia Uroczyste podpisanie dokumentów na realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich " Budowa Gminnego Przedszkola w Rogowie"
Uroczyste podpisanie dokumentów na realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich " Budowa Gminnego Przedszkola w Rogowie" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 29 marca 2017 13:51

NOWA KARTA HISTORII ROGOWA - Budowa nowego budynku Gminnego Przedszkola w Rogowie

28 marca 2017 r. na stałe zapisze się w kartach historii Rogowa wszystko to za sprawą budowy nowego budynku Gminnego Przedszkola w Rogowie. Mieszkańcy Gminy od dawna oczekiwali takiej inwestycji. Rogów jest bowiem miejscowością rozwojową , której przybywa stale nowych mieszkańców , zwłaszcza młodych ludzi z małymi dziećmi. Od 2009 r. ilość miejsc , które zapewniało przedszkole była niewystarczająca. Przy współpracy z Urzędem Gminy i dyrektorem Zespołu Szkół w Rogowie mógł powstać w 2009r. dodatkowy oddział przedszkolny na terenie szkoły . Był też rok kiedy w szkole funkcjonowały 2 oddziały , co pokazuje ,że zapotrzebowanie na edukację przedszkolną jest ogromne. Obecny budynek zwany pieszczotliwie ”zielone przedszkole” nie spełnia oczekiwań , małe sale chociaż przytulne ze względu na bezpieczeństwo nie mogą pomieścić 25 dzieci w grupie . Jak wszyscy wiemy obecny budynek przedszkola miał być tylko na okres przejściowy , do momentu powstania nowego.

Wiemy jednak , że budowa nowego obiektu to ogromne koszty dla Gminy. Jednak dzisiaj tj. 28 marca zaczęły się ziszczać marzenia. Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy p. D. Kołady oraz pracowników Urzędu Gminy w Rogowie Gmina Rogów rozpoczyna realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „ Budowa Gminnego Przedszkola w Rogowie”. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez budowę budynku pasywnego Gminnego Przedszkola w Rogowie . Pozyskane dofinansowanie jest w kwocie: 4327834,53 zł. Cała społeczność przedszkola miała możliwość wziąć bezpośredni udział w tak ważnym momencie jakim jest podpisanie umowy . W przedszkolu gościliśmy Marszałka Województwa Łódzkiego p. Dariusza Klimczaka oraz Marszałka p. Joannę Skrzydlewską . Honory gospodarza pełnił Wójt Gminy Rogów p. Daniel Kołada. W uroczystości uczestniczyli także Sekretarz Gminy Rogów p. Jolanat Gabrych-Walczak , Skarbnik – p. Agnieszka Lewandowska, Przewodniczący Rady Gminy Rogów p. Robert Góra, wiceprzewodniczący Rady p. Iwona Świniarska i p. Sławomir Słaby , wśród gości był także kierownik referatu do spraw oświaty, sportu, kultury i promocji p. Ryszard Bigoszewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców przewodnicząca p. Marta Rymert i wiceprzewodnicząca p. Gabriela Dudek . Dyrektor przedszkola Iwona Felczak powitała wszystkich gości i podkreśliła ,że spotkanie jest początkiem realizacji marzeń o nowoczesnym przedszkolu. Pan Wójt w swoim przemówieniu objaśnił dzieciom w bardzo prosty sposób czego dotyczą dokumenty , które będą podpisywane przez Pana Wójta i Marszałków Województwa Łódzkiego. Pan Daniel Kołada powiedział , że nowe przedszkole będzie miało 6 sal czyli do placówki będzie mogło uczęszczać 150 dzieci oprócz tego przedszkolaki będą miały kolorowy plac zabaw . Po przemówieniu Pana Wójta goście zostali zaproszeni na występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków z Rogowa. Dzieci wyrecytowały specjalnie ułożony na tą okazję wierszyk , w którym mowa jest o marzeniu jakim jest nowy budynek przedszkola. Następnie na scenie zaprezentowały się maluszki śpiewając wiosenną piosenkę , a średniaki zaprezentowały piosenkę pt. ”Teatr” . Na zakończenie występów grupa dzieci 5,6 letnich wystawiła bajkę o Koziołku , która mówiła o tym , że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Po części artystycznej na sali zjawiła się wróżka , która magiczną różdżką wyczarowała „przedszkole marzeń” wykonane podczas zajęć plastycznych przez dzieci. Kiedy na scenie umieszczony został budynek przedszkola , do pracy wkroczyła ”ekipa budowlana” która zaprosiła Marszałków i Wójta do wspólnego budowania z klocków wymarzonego przedszkola. Wiedząc już na jaki cel przeznaczone będą pozyskane fundusze Pan Wójt Daniel Kołada zaprosił Marszałków p. D. Klimczaka i p. Joannę Skrzydlewską do oficjalnego podpisania dokumentów od których zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Po dokonaniu wymiany podpisów przedszkolaki wręczyły naszym gościom wykonane własnoręcznie pamiątkowe książeczki , w których zawarte są najważniejsze miejsca w Gminie Rogów . Do tej nietypowej pamiątki dołączone zostały również kubeczki z wizerunkiem naszego „zielonego przedszkola”. Na zakończenie tych ważnych wydarzeń wszyscy uczestnicy spotkania dokonali pamiątkowego wpisu do naszej kroniki przedszkolnej a następnie zrobili wspólne zdjęcie z całą społecznością przedszkolną.

W trakcie uroczystości nagrywana była audycja radiowa . Treść audycji zamieścimy na naszym Facebooku.

Poprawiony: środa, 29 marca 2017 14:15