strona główna wydarzenia XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka- SZtUKA
XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka- SZtUKA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 24 marca 2017 22:25

JUŻ XVII EDYCJA !!!

XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka – temat SZtUKA

Misją Festiwalu jest współudział w rozwijaniu i upowszechnianiu wychowania przez sztukę oraz  pogłębianie współpracy wśród instytucji zajmujących się twórczym rozwojem dziecka. Nasze przedszkole  już po raz 6 wzięło udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Małego Dziecka . W tym roku tematem przewodnim  była „ SZUtKA „ .  Przesłuchania konkursowe w ramach  projektu „Dziecięca scena” odbyły się  24.03.2016r. w Klubie „Kubuś” w Łodzi oraz w Centrum Zajęć Pozalekcyjnych na Bałutach .W przeglądzie małych form scenicznych  Rogów reprezentowały dzieci z   grupy V , które przygotowały spektakl teatralny pt:”Koziołek”.Na scenie muzycznej prezentowały nas przedszkolaki z grupy III i IV w piosence "Teatr" . Głównym celem przeglądu  była prezentacja dorobku małych artystów  . Festiwal Sztuki Małego Dziecka to ogromne przedsięwzięcie , oprócz konkursów muzycznych , plastycznych i teatralnych prowadzone są w plenerze różnego rodzaju warsztaty na które w tym roku ( w maju ) pojadą dzieci z gr III i IV . Co roku festiwal pozyskuje nową rzeszę fanów w związku z tym w rywalizacji stale podnoszona jest „poprzeczka” . Jednak najważniejszą ideą tego festiwalu jest wspólna zabawa , integracja różnych środowisk i pozyskiwanie nowych doświadczeń zawodowych nauczycieli . Obecnie po dniu pełnym wrażeń czekamy na ogłoszenie werdyktu jury . Ogłoszenie wyników będzie pod koniec kwietnia .Stawka jest wysoka bowiem nagrodą jest występ na deskach teatru Pinokio w Łodzi podczas Koncertu Finałowego  kończącego XVII Festiwal Sztuki Małego Dziecka .


Poprawiony: piątek, 24 marca 2017 22:59