strona główna wydarzenia Powitanie Wiosny
Powitanie Wiosny Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 marca 2017 13:24

Żegnaj Marzanno , żegnaj zimna panno

Już nie chcemy Ciebie

wolimy słońce na niebie

zamiast kołdry śniegu

wolimy na łące płatki przebiśniegów

Wiosna przyszła

Drogie Dzieci

wkrótce bocian tez przyleci

żaby w stawie zakumkają

wiosnę na świecie powitają !

 

Spragnione ciepła i zieleni nasze przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny.  Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały dekoracje o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie.
Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca w przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna , która przyprowadziła ze sobą bociana, żabkę i kotka jako symbole nadchodzącej wiosny. Przedszkolaki  miały okazję  wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku , wspólnie z Panią Wiosną rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Przyszedł też czas na oficjalne pożegnanie Zimy .Biała  Marzanna została spalona , a dzieci zgodnie ze zwyczajem ludowym przygotowały kolorowy gaik  czyli gałązkę drzewa przystroiły różnokolorowymi wstążeczkami .
Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

Poprawiony: wtorek, 21 marca 2017 13:37