strona główna wydarzenia PODRÓŻ PO KOSMOSIE - Planetarium Mobilne w Przedszkolu
PODRÓŻ PO KOSMOSIE - Planetarium Mobilne w Przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 08 marca 2017 11:50

 

 

 

08.03.2017 r. w naszym przedszkolu zagościło Mobilne planetarium – Sfera Wiedzy, dzięki któremu dzieci mogły z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Samo przebywanie w tak niecodziennym pomieszczeniu było dla przedszkolaków wielkim przeżyciem. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne "woow !!!" i inne okrzyki zachwytu. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki i układ słoneczny. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Dzieci uzyskały odpowiedź na nurtujące je pytania . M.in. dowiedziały się jak wygląda Księżyc widziany z Ziemi , czy Księżyc świeci , jak wygląda Ziemia widziana z Księżyca, co to są znaki zodiaku , jak wygląda Układ Słoneczny , czym są gromady gwiazd i kolorowe mgławice.

Dzieciakom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia ze świata planet, gwiazd i kosmosu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał kolorowankę związaną tematycznie z kosmosem.

Poprawiony: środa, 08 marca 2017 14:19