strona główna wydarzenia Światowy Dzień Kota
Światowy Dzień Kota Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 17 lutego 2017 11:48

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

 

Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" , które odbyły się w naszym przedszkolu. Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W samej Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Dlatego warto uwrażliwiać dzieci i dorosłych na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich bo to nie zabawki. 17 lutego nasze przedszkole opanowane zostało przez koty, kocury, kociaki po prostu cały koci świat. Wszędzie słychać było pomrukiwanie . Do zabawy zaprosiła dzieci kocica Patrycja , która opowiedziała  jakie koty są , co lubią jeść i jakie mają ulubione zabawy. Uczestnicząc w kocich zabawach przedszkolaki  miały okazję poczuć się jak takie małe kociaki. Dzieci biorąc udział w różnych konkurencjach sprawdzały, który kotek pierwszy wypije mleczko przez słomkę. Odgadywały tajemnicze dźwięki z butelek. Wspólnie śpiewały piosenkę o kotku, który przegania chmury. Skradały się podczas polowania na myszy przy muzyce „Różowej pantery”, polowały na myszki . Sprawnie zwijały kłębki wełny i rozpoznawały, z jakiej bajki uciekli znani wszystkim koci bohaterowie. Na zakończenie dzieci oglądały śmieszne filmiki o kotach. Koty jako sprytne i miłe zwierzaki z pewnością zasługują na swój dzień. Nasz Dzień Kota w przedszkolu był pełen radości i dobrej zabawy.

 

Poprawiony: piątek, 17 lutego 2017 12:37