strona główna szkolenia nauczycieli Nauczanie j. angielskiego w przedszkolu - szkolenie dla nauczycieli
Nauczanie j. angielskiego w przedszkolu - szkolenie dla nauczycieli Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:18

16 stycznia w przedszkolu odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej nt : Nauczanie języka obcego w przedszkolu jest nauczaniem treści poprzez język obcy .

W naszym przedszkolu realizujemy Program Powszechnej Dwujęzyczności autorstwa - Claire Selby. Od kilkunastu lat tworzy ona materiały - zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych. Wykorzystuje w swojej metodzie naturalne dla wieku właściwości i mechanizmy przyswajania wiedzy i rozwijania umiejętności. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty - pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny. Uważa się, że wiek od 0 do około 6 – 8 lat jest okresem szczególnej wrażliwości językowej w życiu dziecka i okresem najbardziej korzystnym dla rozpoczęcia nauki drugiego języka. Dziecko ma w tym okresie naturalną swobodę i lekkość w poznawaniu nowości, np. nowych słów.

„Wychowanie dwujęzyczne” oznacza, że pracę dydaktyczną w przedszkolu organizujemy tak, aby drugi język obok języka ojczystego dzieci był środkiem przekazu informacji, wiedzy i środkiem komunikacji. Brzmi to może bardzo naukowo i poważnie, ale wbrew pozorom takie nie jest, bo wszystko odbywa się poprzez zabawę.Nauczycielki podczas szkolenia poznały różnorodne metody i techniki  nauczania j.angielskiego w przedszkolu . Podczas szkolenia praktycznego nauczycielki zapoznały się z propozycjami zabaw , zadań i ćwiczeń  opracowanych na podstawie  serii Baby Beetles .

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:37