strona główna wydarzenia Wigilie w przedszkolu
Wigilie w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 grudnia 2016 21:56

 

W poniedziałek 19 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu spotkania wigilijne. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Wigilia – to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Podczas wspólnego świętowania każda grupa zaprezentowała krótki występ artystyczny , były życzenia świąteczne i śpiewanie kolęd. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem rodziców , dzieci i pracowników przedszkola. Niespodzianką była wizyta św. Mikołaja , który odwiedził wszystkie grupy wręczając worki z prezentami . Dzieci otrzymały zabawki do wspólnej zabawy . Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2016 23:21