strona główna wydarzenia Wizyta św. Mikołaja
Wizyta św. Mikołaja Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 17 grudnia 2016 01:52

 

Dzisiaj odwiedził nas długo oczekiwany gość... . Sanie zaparkował koło Urzędu Gminy , a dobrzy ludzie wskazali mu drogę do naszego przedszkola.

Niestety nie usłyszeliśmy dzwonka , bo rozmawialiśmy z Bałwankiem Frankiem i jego przyjacielem Zajączkiem . Dobrze ,że  Ciocie usłyszały pukanie do okna i pomimo mrozu otworzyły je i wpuściły naszego Gościa. Nawet nie chcemy myśleć co by było, jakby... nikt nie usłyszał tego pukania . W końcu cały rok oczekiwaliśmy na wizytę Mikołaja . Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i mogliśmy porozmawiać z Mikołajem, który zapytał czy byliśmy grzeczni przez cały rok .Najpierw nastąpiła koncentracja....potem zapadła chwila ciszy .... bo któż by śmiał powiedzieć , że byliśmy niegrzeczni? A jednak znalazł się śmiałek i szczerze powiedział ,że chyba nie zasłużył na prezent ..i wiecie co? Mikołaj go pochwalił , za prawdomówność , za odwagę i szczerość jednocześnie wybaczając mu błędy!! To byl jednak prawdziwy Mikołaj , bo wiedział ,że dzieci czasami muszą coś spsocić , ale najważniejsze , że potrafią się do tego przyznać. Zmęczony Mikołaj zapytał czy może się u nas na chwilę zatrzymać , bo od rana rozwozi przedszkolakom prezenty, dzieci z ochotą zaprosiły go do odpoczynku i zaśpiewały mu piosenkę o Mikołaju. A potem ..nastąpiła chwila , kiedy każdy przedszkolak podchodził do Mikołaja i odbierał  od niego prezenty . Pomagała mu w tej ciężkiej pracy Śnieżynka i Mikołajka Danusia. Po wypakowaniu swojego worka z prezentami Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnej fotografii , obiecując że jeszcze je w tym roku odwiedzi. Trzymamy go za słowo i z niecierpliwością będziemy go wyglądać.

Poprawiony: sobota, 17 grudnia 2016 02:23