strona główna wydarzenia Lalki- UNICEF
Lalki- UNICEF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2016 14:21

Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który realizowany jest w polskich szkołach, przedszkolach . Do akcji zaproszeni są uczniowie,przedszkolaki  których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie, przedszkolaki  z całej Polski własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju. Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób w akcję angażują się całe rodziny wspólnie szyjąc laleczki, które następnie będą sprzedawane na licytacji.   To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Nasze przedszkole od 5 lat bierze w tej akcji udział i mamy nadzieję , że tym razem uda nam się sprzedać  laleczki , a zebraną kwotę przekazać do UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

O akcji wszelkich informacji udziela p. K.Ćwiklińska z gr IV

Mamy już pierwsze Laleczki

Poprawiony: wtorek, 29 listopada 2016 14:31