strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenie nauczycieli- wyjazd
Szkolenie nauczycieli- wyjazd Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
piątek, 25 listopada 2016 19:30

KSIĄŻKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH W PRZEDSZKOLU

Rada Pedagogiczna Gminnego Przedszkola w Rogowie wzięła udział w szkoleniu zorganizowanym na terenie zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego Nr 233 w Łodzi . W szkoleniu wzięli udział nauczyciele 3 przedszkoli - z Rogowa, z Łodzi PM Nr 102 i PM Nr 233 . Tematem szkolenia było wykorzystanie w edukacji przedszkolnej książki.

Nauczycielki miały okazję dowiedzieć się dlaczego warto czytać książki w przedszkolu. Poznały metodyczne podstawy  pracy z książką z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Poznały sposoby wykorzystywania różnych książek w pracy indywidualnej z dzieckiem zdolnym , nadpobudliwym i mającym problemy edukacyjne. Prowadzący zapoznał nauczycieli z różnymi pozycjami książek , które można wykorzystać zarówno do zajęć czytelniczych ale także i terapeutycznych. Nauczycielki podczas demonstracji dowiedziały się jak książki można wykorzystać  do ćwiczeń rozwijających myślenie, rozwijających wyobraźnię dziecka . Czytanie wcale nie musi być nudne . Każda książka zwłaszcza z obrazkami , z tekstem i bez tekstu może spowodować że dzieci zaczną po nie sięgać .

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 19:50