strona główna wydarzenia Święto Misia
Święto Misia Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 listopada 2016 13:13

 

22 listopada przedszkole zostało opanowane przez Misie. Były wszędzie , w szatni , w salach , na korytarzu , nawet w kuchni Puszcza oczko. Nic dziwnego  bo właśnie dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Misia . Każdy przyniósł do przedszkola swojego pluszaka . Były małe , duże , bure , kolorowe , milutkie , z kokardką a nawet w kubraczkach . Jest to jedna z najpopularniejszych maskotek - zabawek  , która kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.  Pomaga  pokonać strach, lęk przed nowymi wyzwaniami .Pomaga nawiązać nowe kontakty interpersonalne. Jest wspaniałym kompanem do zabawy , podróży. Jest przyjacielem któremu można powierzyć największe tajemnice. Dlatego wspólnie uczciliśmy jego święto. Najpierw wysłuchaliśmy wiersz Cz.Janczarskiego " Naprawimy misia " . Każdy po wysłuchaniu wiersza obejrzał swojego pupila i sprawdził czy nie trzeba coś w nim naprawić. Okazało się , że wszystkie misie były w dobrej kondycji. Następnie obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu Cioć  wiersza Z.Bronikowskiej " Miś idzie do przedszkola" . Dzieci wzięły także udział w zabawie integracyjnej " Pszczółka i Misio" , a następnie każda grupa otrzymała karton , na którym dzieci rysowały postać misia .  Na zakończenie odbyła się dyskoteka Misiaka  , na której wszystkie misie szalały w rytm dyskotekowej muzyki.

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 12:10