strona główna wydarzenia V konkurs recytatorski "Wiersze na wesoło"
V konkurs recytatorski "Wiersze na wesoło" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 26 października 2016 20:09

26 listopada 2016 r. w budynku Gminnej Biblioteki w Rogowie odbył się V konkurs recytatorski " Wiersze na wesoło". Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest nasze Gminne Przedszkole w Rogowie .Do  wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wągrach, Przyłęku Dużym oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Jeżowie , Przedszkola Nr 3 w Brzezinach  , Przedszkola Miejskiego Nr233 w Łodzi  a także Niepublicznego Przedszkola im. M.Robin w Olszy. W sumie w konkursie wystąpiło 19 dzieci. Celem konkursu recytatorskiego było   wspieranie wszechstronnego rozwoju osobowego dziecka  poprzez kształcące i wychowawcze wartości działań literackich ,wydobycie z małych artystów ukrytych w nich zdolności, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie do twórczego działania, rozbudzenie zainteresowań literackich i artystycznych oraz rozwijanie aktywnej postawy wobec kultury żywego słowa. Działania recytatorskie mają szczególne znaczenie we wszechstronnym rozwoju dzieci. Umiejętność pięknej recytacji to zachęta do wędrówki w głąb siebie, aby mądrzej żyć. To bezpośredni, graniczący z formą zabawy, sposób samodoskonalenia, to nauka lepszej komunikacji a także możliwość manifestacji artystycznej . Udział dzieci w różnych konkursach pomaga także dokonywać im pewnych odkryć dotyczących siebie,  świata i innych ludzi. W tym roku recytowano wiersze m.in. J. Tuwima, D. Wawiłow , D. Gellner, S.Jachowicz , J.Brzechwy , M.Konopnickiej, M.Gwintowt . Widownia wysłuchała m.in. wiersze: „Warzywa” „Niewidzialna plastelina” , „Tęcza” , „Całuski i buziaczki” , Do biedronki przyszedł żuk”, „Krokodyl”, „Złoty plecaczek”, Chory kotek” „Kaczka Dziwaczka” , „Stefek Burczymucha”, „Leń” „Samochwała” , „Okulary”, „Strojnisia”,”Smutna jesień” . Dzieci biorące udział  w konkursie występowały we wspaniałych strojach nawiązujących do  recytowanych wierszy. Jury miało problem z wybraniem  zwycięzców bowiem poziom  konkursu był bardzo wysoki , dlatego decyzja była jednoznaczna ,że każdy uczestnik zajmie I miejsce i otrzyma pamiątkowy dyplom , książeczkę , zabawkę -skoczka , soczek owocowy i słodki batonik . Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do ponownego udziału w naszym konkursie.

Poprawiony: środa, 26 października 2016 20:30