strona główna wycieczki Wycieczka do Urzędu Miasta Łodzi i Portu Łódź
Wycieczka do Urzędu Miasta Łodzi i Portu Łódź Drukuj Email
wtorek, 25 października 2016 19:34

25 października nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę . Swoją przygodę rozpoczęły na dziedzińcu Urzędu Miasta w Łodzi , gdzie powitała ich Pani Katarzyna Zielińska pracownik Biura Promocji ,Komunikacji Społecznej i Turystki Urzędu Miasta Łodzi. Spotkanie było kontynuacją poznawania przez nasze dzieci  pracy urzędników państwowych. Przedszkolaki zwiedziły już Urząd Gminy w Rogowie , Urząd Miasta w Brzezinach a dzisiaj Urząd Miasta Łodzi . Wędrówka rozpoczęła się od zwiedzania Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej , gdzie odbywają się posiedzenia Rady Miasta. Przedszkolaki zwiedziły także salę kolumnową , która jest czymś w rodzaju foyer DSO . Przewodniczka  opowiedziała dzieciom historię- legendę powstania  Miasta Łodzi , poznały one także  nazwy Miast Partnerskich z którymi współpracuje Łódź . Na tablicy multimedialnej zobaczyły na mapie Świata  w którym miejscu są usytuowane omawiane miasta . Dzięki zaawansowanej technologii maluchy podziwiały najważniejsze zabytki Partnerskich Miast . Dzieci zwiedziły także wewnętrzny dziedziniec budynku  poznając jego historię. Dużym zainteresowaniem cieszyła się  rzeźba Juliana Tuwima , jednak pogoda uniemożliwiła dzieciom spacer po ul. Piotrkowskiej. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało na rączkę stempelek fluorescencyjny z herbem Łodzi , a Pani Kasia wręczyła Pani dyrektor książeczkę dla przedszkolaków o Julianie Tuwimie i dla każdego dziecka nalepkę z herbem Łodzi  . To było bardzo ciekawe spotkanie , które na długo pozostanie w pamięci .

To nie był  jednak koniec wycieczki. Drugim punktem programu naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Handlowym Port Łódź  , gdzie przedszkolaki udały się na spotkanie z bohaterami filmu „Epoka Lodowcowa” .Najpierw obejrzały film w mini kinie a potem  wybrały się w niezwykłą podróż do świata filmu , gdzie odkrywały jego tajemnice. Odbyły między innymi wirtualny spacer po jaskini , uczestniczyły w interaktywnej ścieżce , a także w warsztatach w Eksperymentarium , gdzie brały udział w doświadczeniach z użyciem suchego lodu .  Przedszkolaki spróbowały także  swoich sił w malowaniu kredą , tworząc własne malowidła skalne w jaskini. Na pożegnanie otrzymały pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w warsztatach. Dzisiejszy wyjazd  pomógł zdobyć nową wiedzę  i jednocześnie dostarczył wszystkim  świetną zabawę .

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 20:49