strona główna w tym miesiącu planujemy W listopadzie planujemy
W listopadzie planujemy Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2016 12:58

W LISTOPADZIE PLANUJEMY

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla placówek oświatowych " Okładka na książkę "
  • Uroczystość z okazji Święta Niepodległości
  • Zebrania z rodzicami – podsumowanie obserwacji
  • Żywa lekcja przyrody – spotkanie z płazami ( 22.XI)
  • Teatr – O michałku Nieśmiałku i jego piesku Wigorku ( 24.XI)
  • Święto Pieczonego Ziemniaka – ognisko w Olszy
  • Międzynarodowe Święto Misia
  • Andrzejki
  • Realizacja projektu edukacyjnego : listopad miesiącem świadomości prozdrowotnej

W ramach w/w projektu zaplanowane są następujące działania :

• - Prelekcja dla rodziców z udziałem Pedagoga  :  zagrożenia czyhające na dzieci – narkomania, alkoholizm , dopalacze – jak rozpoznać pierwsze symptomy , jak pomóc rodzinie zagrożonej alkoholizmem
  • - Udział dzieci w pokazie multimedialnym : GADKI z psem -  Film animowany dla dzieci nt. zagrożeń. Gdy mówisz „nie”, to znaczy „nie”, Alarmuj, gdy potrzebujesz pomocy, Dobrze zrobisz, mówiąc o tajemnicach, które Cię niepokoją, Koniecznie pamiętaj, że Twoje ciało należy do Ciebie, Intymne części ciała są szczególnie chronione. Alkohol , narkotyki  to niezdrowe i niebezpieczne używki .- rozmowy dzieci na podstawie obejrzanego filmu , zabawy dramowe , scenki sytuacyjne utrwalające w/w informacje .
  • ­­- Udział dzieci w spotkaniu z lekarzem pediatrą / pielęgniarką „ W zdrowym ciele , zdrowy duch” – pogadanki na temat zdrowego stylu życia  .Historyjka obrazkowa                  „ Nie potrzebuję leków” – rozmowy na temat ograniczania używania leków , korzystania z naturalnych sposobów ( miód , cytryna , warzywa, owoce) .
  • - Teatrzyki w wykonaniu nauczycieli „ STOP używkom „ i  „ Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym”  - poruszenie tematu używek , uświadomienie dzieciom jakie są skutki picia alkoholu , używania narkotyków . Uczenie dzieci odmawiania , znaczenie słowa „NIE” „NIE CHCĘ” . Przestrzeganie zakazu rozmawiania z nieznajomymi , wsiadania do obcego samochodu .
  • - Konkurs plastyczny dla grup przedszkolnych – tworzenie plakatów informacyjnych , grupa I – zdrowe odżywianie  , gr II – sport to zdrowie , gr III – Czyste powietrze wokół nas – zakaz palenia , gr IV -  NIE dla napojów alkoholowych , gr V – NIE dla używek ( narkotyki , dopalacze)
  • - Dzień Sportu – zabawy sportowe na placu zabaw . Kształtowanie nawyków prozdrowotnych , zachęcanie do spędzania aktywnie czasu wolnego .
  • - Quiz – historyjka obrazkowa „ Co robię źle , co dobrze? „ „ Jak należy zachować się w danej sytuacji?” – utrwalanie poznanych informacji w ramach wyżej opisanego projektu edukacyjnego – podsumowanie zdobytych wiadomości
Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2016 13:01

gościmy