strona główna wydarzenia Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 19 października 2016 18:27

 

19 października 2016 r.  o godzinie 14:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie  rozpoczęła się najważniejsza uroczystość dla najmłodszych przedszkolaków  – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się w przedszkolu do tej pory. Wystąpiły w nowej roli przedszkolaka- aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Występ dzieci wzbudził ogromne emocje. Po części artystycznej do wspólnej zabawy zaprosił dzieci  Magik Damatus . Były więc magiczne sztuczki, czarowanie , zabawy ruchowe przy muzyce a na koniec wspólne wypowiedzenie słów przyrzeczenia :

Ja przedszkolak dzielny ,
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swoje panie
I zjadał całe śniadanie.
Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty
Aby nasz świat był piękny i bogaty.
Będę grzecznie się bawił i  pilnie uczył
Żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił

Po wypowiedzeniu słów przyrzeczenia  dyrektor przedszkola dokonała oficjalnego pasowania z użyciem zaczarowanej kredki .Następnie należało wypić z łyżeczki sok z cytryny  zachowując na buzi wspaniały uśmiech .  Każdy nowo przyjęty przedszkolak otrzymał zaczarowana piłkę oraz słodką niespodziankę. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci , bowiem taką uroczystość przeżywa się raz w życiu.

 

Poprawiony: środa, 19 października 2016 18:59