strona główna wydarzenia 17 X. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
17 X. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2016 12:47

Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji 17 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jest to już czwarta próba pobicia rekordu Guinnessa . Organizatorzy liczą na to , że uda się pobić ubiegłoroczny  rekord. Nasze przedszkolaki również włączyły się w akcję . Punktualnie o godz. 12:00 rozpoczęły wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej . Dzieci przez pół godziny  prowadziły tę  czynność na fantomach. Dzięki tym akcjom chcemy uświadomić dzieciom , że natychmiastowe rozpoczęcie ROK zwiększa przeżycie poszkodowanemu . W takich nagłych przypadkach liczy się każda okazana pomoc. Nasze przedszkolaki postanowiły udowodnić , że one także z łatwością zapamiętują kolejność postępowania ratowniczego , które kiedyś może uratować ludzkie życie.

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2016 13:26