strona główna wydarzenia Koncert muzyczny " Spacerkiem po pięciolinii"
Koncert muzyczny " Spacerkiem po pięciolinii" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2016 11:38

 

Dzisiejszy koncert muzyczny był pod nazwą " Spacerkiem po pięciolinii" Dzieci podczas spotkania poznały nowy instrument tj.  obój . To instrument o wyjątkowo pięknym brzmieniu. Buduje się go najczęściej z drewna różanego albo afrykańskiego drzewa zwanego grenadillą, dzięki któremu ma charakterystyczny czarny kolor, choć może być także zrobiony z ebonitu i plastiku. Obój należy do grupy instrumentów z podwójnym trzcinowym stroikiem . Storik to inaczej  dwa kawałki trzciny, które wyglądają jak spłaszczony kawałek słomy.Precyzyjnie wycięte i złożone ze sobą, drgają wprawiając w ruch słup powietrza znajdujący się we wnętrzu instrumentu. Stroiki oboiści przygotowują najczęściej samodzielnie. Nasze przedszkolaki mogły spróbować samodzielnie wyczarować na oboju dźwięki , okazało się że nie jest to takie proste .

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2016 12:46