strona główna wydarzenia Bal Jesieni - Święto Drzewa
Bal Jesieni - Święto Drzewa Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 14 października 2016 11:56

Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa. Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej, którego prekursorem od 2003 roku  w Polsce jest Klub Gaja. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej. Opiera się on na lokalnej aktywności, w szczególności dzieci i  młodzieży, przy udziale przedstawicieli różnych instytucji, lokalnych społeczności  . Marzeniem każdego  jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By te marzenia mogły się spełnić, należy szczególnie w takim dniu zatrzymać się i zrobić coś dla natury. Nasze przedszkolaki 14.10.2016 roku świętowały Dzień Drzewa podczas Balu Jesieni.

Głównym celem imprezy było:

  • wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego,
  • rozwijanie postaw proekologicznych,
  • zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew,
  • zachęcanie do zaangażowaniu się w działania na rzecz ochrony środowiska (sadzenie nowego drzewa),
  • ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.

Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola  przemienione w drzewa, zwierzęta , a nawet rośliny , które można spotkać w lesie. Bal Jesieni rozpoczął się od zagadek  , które tematycznie związane były z lasem . Następnie dzieci poznały budowę drzewa  , jego znaczenie dla człowieka , zwierząt i przyrody.  Na podstawie historyjki obrazkowej omówiły etap wzrastania drzew. Przedszkolaki rozpoznawały także odgłosy lasu , brały udział w różnych zabawach edukacyjnych , których głównym motywem było drzewo. Żeby tradycji stało się zadość w ogrodzie przedszkolnym zostało zasadzone drzewko – symbol życia . Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni przez Panią Jesień do wspólnej zabawy tanecznej .

Zdjęcia będzie można obejrzeć w galerii :-)

Poprawiony: piątek, 14 października 2016 12:01