strona główna wydarzenia Wizyta Policjanta
Wizyta Policjanta Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2016 20:32

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.  Dlatego dziś naszych przedszkolaków odwiedził policjant z Komendy Powiatowej w Brzezinach . Tematem przewodnim było bezpieczeństwo  na drogach. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i na ulicy. Przedszkolaki podczas spotkania przypominały sobie  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz utrwaliły  najważniejsze numery alarmowe . Policjant zwrócił także uwagę na to jaką  korzyść przynosi noszenie odblaskowych ubrań, butów i kamizelek.  Przedszkolaki usłyszały również jak zachować się podczas spotkania z osobą obcą, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem. Na zakończenie prelekcji na teren ogrodu przedszkolnego wjechał radiowóz policyjny , który każde dziecko mogło obejrzeć z bliska . Dzisiejsze spotkanie z funkcjonariuszem Policji uświadomiło dzieciom , że policjant jest przyjacielem dzieci , gotowym udzielić im w każdej chwili pomocy . W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły Policjantowi pamiątkowy dyplom.

Poprawiony: wtorek, 04 października 2016 21:01