strona główna wydarzenia Calineczka - przedstawienie teatralne
Calineczka - przedstawienie teatralne Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 października 2016 09:47

 

W poniedziałek gościliśmy aktorów z  Krakowa  , którzy przedstawili nam sztukę pt.  „Calineczka” . To adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena ,która przenosiła nas w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej , uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznała na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta  oraz Jaskółkę która przeniosła dziewczynkę  w zaczarowany świat Elfów. Bajka ta ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka była jednak piękna nie tylko zewnętrznie. Miała też dobre serce i stać ją było na bezinteresowną pomoc. Dodatkową atrakcją naszego spotkania teatralnego był bezpośredni udział przedszkolaków w scenach teatralnych .

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 12:12