strona główna wydarzenia Sprzątamy Świat
Sprzątamy Świat Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 września 2016 19:57

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Sprzątanie świata ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucenie jednego papierka przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety. Nasze przedszkolaki mają świadomość jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne , dlatego  dając przykład innym co roku samodzielnie zbierają odpadki z pobliskiego otoczenia.

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:02