strona główna wycieczki Wycieczka do Mikrokosmosu
Wycieczka do Mikrokosmosu Drukuj Email
piątek, 16 września 2016 16:19

Nasza pierwsza wycieczka do

16 września odbyła się nasza pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka autokarowa. O poranku po śniadaniu po uprzednim przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy owadów . W Mikrokosmosie w Ujeździe czekała na nich wystawa realistycznych rzeźb owadów i mikroorganizmów . W parku edukacyjnym dzieci miały możliwość obejrzenia ponad 25 rzeźb owadów oraz tyle samo bakterii i mikroorganizmów , które są  setki razy większe niż oryginały. Przewodnik oprowadził dzieci po ścieżkach edukacyjnych przekazując najciekawsze informacje na temat każdego z nich . Nie lada atrakcją, było także  samo otoczenie czyli piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach, który nieformalnie nazywany jest  "mini ogrodem botanicznym". Dzieci miały także możliwość obejrzenia  storczyków i kaktusów gruntowych, oraz wiele odmian drzew i krzewów owocowych i rzadkie odmiany drzew i krzewów iglastych. W parku przedszkolaki przyglądały się ptakom egzotycznym takim jak bażanty czy papugi, a przy stawie podziwiały  pływające pary czarnych łabędzi oraz niezwykle barwne mandarynki. Dzięki temu magicznemu miejscu  stało się możliwe zaobserwowanie tego, co do tej pory było niedostrzegalne, przedszkolaki  mogły  zachwycać  się tym, co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne. Park edukacyjny Mikrokosmos  zwrócił uwagę dzieci na niezwykle bogaty świat owadów oraz nierzadko niebezpieczny świat wroga niewidzialnego – czyli  wirusów i bakterii. Te małe istoty, mają bowiem olbrzymie znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi. Po części edukacyjnej nasze przedszkolaki miały możliwość skorzystania z placu zabaw , gdzie królowały zjeżdżalnie, ogromne szachy, huśtawki, wieża zamkowa, gigantyczna pajęczyna , zjazd linowy, sztuczna plaża, góra wspinaczkowa i wielu innych atrakcji. Wszyscy stwierdzili , że naszą pierwszą wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanej i już teraz cieszymy się na następną . Gdzie ? Kiedy? …tego nie wiemy , ale na pewno zorganizujemy ją bardzo szybko, bo świat jest tak piękny i pełen niespodzianek ,że należy go regularnie odkrywać .

Zdjęcia będzie można oglądać w naszej galerii .

Poprawiony: czwartek, 15 września 2016 18:27