strona główna wydarzenia I pomoc w nagłych wypadkach - szkolenie najstarszych grup
I pomoc w nagłych wypadkach - szkolenie najstarszych grup Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 września 2016 19:17

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ DLA DZIECI 5, 6 LETNICH

W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej " To ja przedszkolak ratownik"  ciocia Ela z grupy V poprowadziła dzisiaj szkolenie dla naszych najstarszych przedszkolaków. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci  i ich rodzin , dlatego tak ważne jest aby od najmłodszych lat uczyć się prawidłowej postawy w chwili zagrożenia życia. Spotkania w ramach innowacji mają na celu przede wszystkim pokazanie dzieciom w jaki sposób należy zachować się , gdy  ktoś zasłabnie. Nie tylko ważne jest znanie numerów alarmowych , ale przede wszystkim najważniejsza jest umiejętność zachowania opanowania i zastosowania podstawowych zasad związanych z udzieleniem jak najszybszej pomocy poszkodowanemu , a więc ułożenia go w bezpiecznej pozycji, sprawdzenia podstawowych czynności życiowych a następnie powiadomienia odpowiednich jednostek ratunkowych. Tego właśnie podczas szkoleń uczą się nasze przedszkolaki już od 4 lat. Dzisiejsze zajęcie rozpoczęło cykl szkoleń do których zaprosimy także rodziców.

Poprawiony: wtorek, 13 września 2016 19:49