strona główna wydarzenia Pożegnania nadszedł czas...
Pożegnania nadszedł czas... Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2016 23:17

 

Pożegnania nadszedł czas… 

Dzisiejszy dzień  był szczególny oprócz upałów tropikalnych dostarczył nam wszystkim niesamowitych wrażeń związanych z pożegnaniem przedszkola. Dzisiaj nasi absolwenci opuszczali na stałe mury naszego przedszkola .Związane to było z tym , że zakończył się pierwszy etap edukacji. Od września 7 latki rozpoczną naukę w szkole podstawowej tym samym rozpoczną nowy etap swojej życiowej drogi .Poznają nowe środowisko szkolne, zaprzyjaźnią się z kolegami zarówno ze swojego rocznika jak i starszego. Poznają nowe tajniki wiedzy , będą dążyć do perfekcji aby w przyszłości poznana wiedza zaowocowała w ich pracy . Niektórzy powiedzą , że  to górnolotne określenie ale stare przysłowie „ czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci „ jest bardzo na czasie. Etap edukacji przedszkolnej przejdzie  w zapomnienie , otworzą się nowe horyzonty , nowe spojrzenie na świat , że nie jest on tak bajeczny a uzależniony od wiedzy jaką posiądziemy  w szkole podstawowej bo to w niej rozwijają się umiejętności , zainteresowania . Wierzymy w to , że nasi absolwenci otworzą swoje nie okiełzane dotąd pokłady  umiejętności, że stając się coraz starsi odkryją w sobie pokłady wiedzy , która ich zainteresuje . Dzisiejszy wiersz zacytowany przez p. Gosię jest życzeniem dla naszych absolwentów:

Życzenia od Pani dla dzieci:

Chce wam życzyć na początek

Żeby nauka szła jak z płatka

Żeby  tyle było szóstek

Ile pszczół na polnych kwiatkach

Żeby pochwał było tyle

Ile szyszek w gęstym  borze

Żeby w szkole było milej

Niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy , wszystkie pióra

Niechaj piszą mądrze , ładnie.

I niech skrzypią tak jak żuraw,

Kiedy błąd się gdzieś zakradnie .

Życzę zabaw z kolegami

Kolegów do zabawy ,

Szczęścia , zdrowia , pomyślności

I w klasie pierwszej wiele wytrwałości.

Bądźcie zdrowe , miłe i radosne ,

Miejcie w sercach zawsze wiosnę.

Niech Wam świeci promyk słońca,

Na cenzurkach szkół do końca…

Nasza uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego grupy IV , następnie dzieci z grupy V pożegnały swoich kolegów rozpoczynających nowy etap w edukacji wierszem i piosenką .Tradycją naszego przedszkola było zatańczenie przez naszych absolwentów Poloneza , który dostarczył wszystkim uczestnikom imprezy wielu wrażeń. Po oficjalnym pożegnaniu nastąpił moment wręczenia przez p. Dyrektor i Przewodniczącą Rady Rodziców pamiątkowych dyplomów i słownika j. angielskiego , którego podstawy dzieci poznały już w przedszkolu. Kiedy zakończono część oficjalną Dyrektor przedszkola i Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom przedszkola za trud włożony w wychowanie dzieci wręczając symboliczną różę . Podziękowania pisemne otrzymali także rodzice , którzy w wyjątkowy sposób zaangażowali się w działalność przedszkola. Podsumowaniem naszej współpracy było zorganizowanie ogniska z pieczonymi kiełbaskami na które zaprosiła rodziców przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Rymert. A potem to już….się działo… kto był to wie ..kto nie mógł przybyć może tylko żałować !

Poprawiony: sobota, 25 czerwca 2016 09:29