strona główna wycieczki Wycieczka do Stadniny Koni
Wycieczka do Stadniny Koni Drukuj Email
środa, 15 czerwca 2016 13:35

W dniach 14,15.06.2016r. przedszkolaki odwiedziły stadninę koni w Stróży k. Andrespola. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać o nie , utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. O tym wszystkim opowiadała właścicielka stadniny p. Karolina Gogolińska . Spotkanie z końmi rozpoczęło się od ustalenia zasad jakie obowiązują w stadninie ,a następnie p. Karolina oprowadziła przedszkolaki po stajniach , gdzie dzieci miały możliwość obserwacji koni w trakcie karmienia i pielęgnowania . Dużą atrakcją były kuce i osiołek , które w przyjazny sposób wystawiały z boksów swoje łby i zaczepiały dzieci zachęcając je do zabawy. Po obejściu wszystkich boksów  przedszkolaki wzięły udział w pokazie jeździeckim , który zademonstrowała córka właścicielki Oliwka . Kiedy pierwsze emocje opadły p. Karolina zaprosiła każdego na przejażdżkę na koniu . Na uwagę zasługuje fakt , że każde dziecko spróbowało swoich umiejętności jeździeckich , za co zostało bardzo pochwalone przez trenerkę p. Karolinę. Ponownie okazało się , że wyjazdy sprawiają przedszkolakom wiele radości  i dodają pozytywnych emocji . Zabawa była wspaniała , wszystkim dopisywał humor , a wspomnienia ze stadniny koni pozostaną na długo w pamięci .

Fotorelacja w galerii ...zapraszamy

W pierwszym dniu wyjazdu przedszkolaki miały dodatkową nieplanowaną atrakcję. Zaprosiła nas do siebie pani Dyrektor z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola z Łodzi ( PM Nr 233 ) . Dzieci miały możliwość skorzystanie nieodpłatnie z dmuchanych zjeżdżalni.

Serdecznie dziękujemy w imieniu przedszkolaków p. dyrektor - Joli Kowalskiej za zaproszenie.

Poprawiony: środa, 15 czerwca 2016 14:40