strona główna wydarzenia Dzień Pszczoły
Dzień Pszczoły Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 20 maja 2016 14:14

ŚWIĘTO PSZCZOŁY

 

20 maja 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pszczoły . Na spotkaniu dzieci dowiedziały się  , że pszczoły są stworzeniami , które pieczołowicie zapylają trzy czwarte roślin stanowiących nasze pożywienie. Nie tylko są to rośliny, które bezpośrednio spożywamy, ale również należą do nich rośliny, z których wytwarza się potrzebne nam produkty. Na przykład rzepak do produkcji oleju lub owoce potrzebne do wytworzenia soków, dżemów i innych przetworów spożywczych. Warto więc docenić znaczenie życia pszczół . Ciocia Gosia dzięki uprzejmości Pana Michała Kozłowskiego ,który użyczył na czas spotkania stroju pszczelarza , zaprezentowała przedszkolakom  prawdziwy ul i strój pszczelarza oraz akcesoria przez niego używane. Dzięki tej prezentacji  dzieci dowiedziały się , że do pszczół można zbliżać się tylko w odpowiednim ubraniu . Pszczoły to bardzo mądre, pracowite i pożyteczne stworzenia. Cechuje je pracowitość , porządek, troskliwość , słodycz. Te wszystkie informacje  zawarte były w krótkiej inscenizacji teatralnej „ Życie w Ulu”, którą przygotowały Panie . Bohaterki przedstawienia czyli Pszczółki , ich Królowa i Misio pokazały w jaki sposób organizują sobie swoją pracę.  Już od samego narodzenia każda z pszczół należy do osobnej grupy, która zajmuje się bądź to pracami w ulu, bądź zbieraniem nektaru. Na czele każdego roju stoi królowa pszczół odpowiedzialna za znoszenie jak największej ilości jaj. Trzeba przyznać, że obserwując życie i zwyczaje pszczół możemy natknąć się na niesamowite rozwiązania mające na celu usprawnienie technik i szybkości ich pracy. Obserwując te działania człowiek może wiele rzeczy nauczyć się od tych małych żyjątek. Przedszkolaki poznały też etapy powstawania miodu  . Wiedzą , że oprócz zapylania niemal wszystkich roślin rosnących na ziemi z ciężkiej pracy pszczoły uzyskuje się uzdrawiający miód. Składnik wielu lekarstw i spożywany jako główny produkt w leczeniu chorób przeziębieniowych. Ponadto dzięki pszczołom otrzymuje się naturalny kit pszczeli, który w medycynie naturalnej stawiany jest za przykład środka niebywale uzdrawiającego i służącego do poprawy zdrowia i samopoczucia człowieka. Podsumowaniem Święta Pszczoły była aktywna prezentacja przez przedszkolaki schematu „ Jak powstaje miód” .To było bardzo pouczające spotkanie.

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 15:33