strona główna wycieczki FSMD - Ogród Sztuk - zabawy w plenerze gr III i IV
FSMD - Ogród Sztuk - zabawy w plenerze gr III i IV Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 21:54

9 maja 2016 r. dzieci z gr IV i III wzięły udział w Plenerowym Ogrodzie Sztuk , który odbył się w ramach Festiwalu Sztuki Małego Dziecka w  CZP Nr 1 w Lesie Łagiewnickim . Plenerowy Ogród Sztuk to forma jarmarku , na którym 300 dzieci jednocześnie uczestniczy w różnorodnych warsztatach , aktywnie tworząc dzieła , znajdując wspólny wymiar kilku dziedzin twórczości. Wędrując przez Ogród Sztuk nasze przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę od stanowiska afrykańskiego gdzie uczyły się grać na bębnach afrykańskich. Kolejną stacją było spotkanie z „ Tajemniczym Pudełkiem”, gdzie dopasowywały brakujące elementy różnych przyborów . Po wykonaniu zadania dzieci wzięły udział w warsztatach aktorskich , podczas których Waldemar Presia aktor Teatru Pinokio zapoznał wszystkich z różnymi rodzajami lalek teatralnych. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach  maluchy skorzystały z wielkiej dmuchanej zjeżdżalni . Następna stacja w Ogrodzie Sztuk związana była z „Ruchomymi obrazami” , gdzie przedszkolaki tworzyły obrazy na piasku. Kolejną przygodę przeżyły w Foto-budce , wybierając różne rekwizyty i stroje , w których pozowały do zdjęć . Po przejściu tylu stacji nadszedł czas na krótki relaks , dlatego dzieci wzięły udział w pikniku . Delektowały się popcornem ,  watą cukrową i nabierały sił w promieniach słonecznych. Po odpoczynku odwiedziły stację z „Zaczarowanymi bąbelkami” . Dzieci na talerzykach wypełnionych mlekiem , stawiały kleksy z kolorowego tuszu , a następnie za pomocą patyczków namoczonych tajemniczym płynem tworzyły bajeczne obrazki wodne . Ponieważ tematem przewodnim Festiwalu było hasło Tajemnica , przedszkolaki przy kolejnym stanowisku rysowały tajemnicze obrazki , które potem formowały w piękne motyle i umieszczały je na sznurkach . Każdy ma jakąś tajemnicę dlatego też przy następnej stacji wszyscy rysowali tajemnicze postacie – portrety , które umieszczone zostały na tajemniczej ścianie jaka wyrosła pomiędzy drzewami. Niedosyt zabawy stale wszystkim towarzyszył dlatego z zaciekawieniem dzieci próbowały rozwiązać tajemnicę ukrytą w pudełkach , do których schowane były różne przedmioty , a zadaniem uczestników było odgadnięcie za pomocą zmysłu dotyku co w nich się znajduje. Udział w warsztatach zakończył się na ścieżce sportowej , gdzie przedszkolaki starały się odnaleźć  ukryty skarb. Zmęczone ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły do Rogowa , planując już kolejny wyjazd , bo zabawy na powietrzu dostarczają im wiele radości .

C.d. zdjęć w zakładce : GALERIA

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2016 22:07