strona główna wydarzenia Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 21:08

XVIII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

Tradycją naszego przedszkola jest coroczny udział naszych przedszkolaków w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej , którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie Nr 206 z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas konkursu dzieci poprzez wspólną zabawę poznają takie wartości jak odpowiedzialność za siebie i innych , uczą się współdziałania oraz empatii . Współudział w imprezie zacieśnia więzi między uczestnikami z rożnych regionów województwa łódzkiego , wpływa na zawieranie nowych przyjaźni , kontaktów , wymianę doświadczeń  i pełną integrację. Głównym celem festiwalu jest stworzenie możliwości aby dzieci choć przez chwilę wcieliły się w rolę małych artystów. W tym roku podczas XVIII edycji tematem przewodnim była WODA. Prezentowane na scenie piosenki o tematyce ekologicznej były wspaniałą lekcją rozwijającą wiedzę dotycząca wody , zabaw z nią , dbania o jej czystość i o otaczająca nas przyrodę  . Na scenie Kina Helios w Sukcesji nasze reprezentantki czyli Maja, Zosia i Ania zaśpiewały piosenkę pt „ Ach jak przyjemnie „ w której ukazały że woda ( fale morskie) sprawiają ,iż  człowiek szybko się relaksuje i nabiera sił , bo szum fal to najpiękniejsze dźwięki dla naszego słuchu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody  .Na zakończenie festiwalu wszyscy obejrzeli baśń braci Grimm –Woda Życia.

Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2016 21:28