strona główna wycieczki WYCIECZKA DO MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH
WYCIECZKA DO MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 22:35

23 i 24 marca odbyła się pierwsza wiosenna wycieczka autokarowa. Przedszkolaki po zimowej przerwie w wędrówkach po różnych zakamarkach naszego województwa pojechały do Muzeum Figur Woskowych w Łodzi , gdzie podziwiały najbardziej lubiane postacie ze świata bajek i filmu . Dzieci swoją przygodę rozpoczęły od poznania ludzi pierwotnych siedzących przy ognisku , potem przeniosły się w świat Shreka i jego żony Fiony. Nie zabrakło oczywiście postaci wesołego osła . Dotknąć można było  króla Juliana , Elzę . Przedszkolaki zawitały także do królestwa Smerfów . Wielką radość sprawiło maluchom osobiste spotkanie z Minionkami , a zaskoczeniem była „podróż” samochodem sprzed milionów lat czyli „ja ba da ba duu” z Flinstonem . Chłopcy zainteresowali się bohaterami kultowego filmu Gwiezdne Wojeny. Ogromne wrażenie  zrobiła na dzieciach postać Hulka , jednak po bliższym poznaniu każdy wiedział , że pomimo tak wielkich rozmiarów jest on pozytywną postacią. Podziwiano także postać Spidermana i Batmana  . Co niektórym przypadła do gustu skrzynia wypełniona skarbami , które w swoich wojażach zdobył Kapitan Jack Sparrow. Dzieci z dozą ostrożności podziwiały także postacie z filmu „ Władca Pierścieni”  najbardziej mieszane uczucia budził w nich Gollum . Nasze najmłodsze kobietki udały się na karnawałowy bal wenecki , na który założyły pięknie zdobione maski. Przedszkolaki sprawdzały także czy nos Pinokia rośnie  kiedy drewniany chłopczyk kłamie . Dużo się działo , nawet dzieciaki kierowały saniami Mikołaja (!!?) , chyba po ostatniej wizycie musiał zostawić je do naprawy Puszcza oczko.I można byłoby tak pisać i pisać co dzieci widziały . Oprócz zwiedzania i zabawy wśród  postaci bajkowo-filmowych  przedszkolaki z animatorami przygotowywały pisankę niespodziankę . Po pracy plastycznej każdy chętny mógł stawiać babki z piasku, budować zamki lub obejrzeć film Spangbob . W trakcie zwiedzania wystawy dzieci dowiedziały się , że woskowe figury  robi się od około dwóch do pięciu miesięcy . Są one wykonane z różnych materiałów , między innymi z wosku , gumy i silikonu. Szkoda , że czas tak szybko płynie i przedszkolaki musiały wrócić do Rogowa . Jednego jesteśmy pewni , że wycieczka dała wszystkim  wiele wrażeń i pozytywnych emocji.

Ciekawostka z wycieczki:

Nasze przedszkolaki udzieliły krótkiego wywiadu Pani Redaktor z Radia Łódź , który był emitowany na antenie Radia Łódź 23marca 2016 r. o godz.15:15 Uśmiech.

Tutaj można posłuchać audycji wystarczy kliknąć na link : https://www.radiolodz.pl/posts/23673-lodzkie-madame-tussauds-zabawa-dla-calych-rodzin-zdjecia

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ZAKŁADCE : NASZA GALERIA

Poprawiony: sobota, 26 marca 2016 23:35