strona główna wycieczki Wycieczka do Szkoły w Przyłęku Dużym
Wycieczka do Szkoły w Przyłęku Dużym Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 22:08

W poniedziałek dzieci z grupy I,II,III i IV odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej w Przyłęku Dużym. Celem wizyty było wspólne pożegnanie zimy i powitanie nadchodzącej wiosny. Rozstanie z zimą odbyło się na wesoło. Uczniowie szkoły przygotowali bowiem przedstawienie teatralne „ Kaczka Dziwaczka na wesoło” . Znany każdemu wiersz Jana Brzechwy  był przedstawiony w wersji muzycznej. Po występach artystycznych przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego tańca – kaczuchy , a następnie w dobrym nastroju  udały się do klasy w której zaprezentowany został zaczarowany magiczny dywan. Ileż radości sprawiło dzieciom „czyszczenie „ dywanu z rozsypanych liści , zamienianie smutnych buź na wesołe i poszukiwanie ukrytych grzybów. Od teraz marzeniem każdego przedszkolaka jest posiadanie takiego dywanu w przedszkolu. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci zebrały się na placu zabaw , aby wspólnie „spalić Marzannę” i tym samym powitać pierwsze oznaki wiosny. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Ziółkowskiej i wszystkim nauczycielom za zaproszenie nas do wspólnej zabawy.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 22:59