strona główna wydarzenia Wizyta weterynarza
Wizyta weterynarza Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 16 marca 2016 14:27

16 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Państwa Kozłowskich , którzy prowadzą lecznicę dla zwierząt . Z racji wykonywanego przez siebie zawodu p. Małgorzata i p. Michał opowiedzieli dzieciom o zakresie obowiązku lekarza weterynarza. Dzieci miały możliwość poznania sprzętu jaki jest wykorzystywany w ich pracy . Okazało się , że większość medykamentów znają z wizyt u swoich lekarzy rodzinnych . Rozpoznały m.in. termometr, stetoskop, luterko do przeglądania stanu uzębienia , bandaż elastyczny, strzykawkę . Pani Małgosia pokazała także dzieciom pojemnik z odżywczymi środkami jaki stosowany jest do kroplówek. Dzieci zainteresowały się cęgami do paznokci oraz specjalnym plastikowym kołnierzem , który zakładany jest chorym zwierzętom aby nie drapały , gryzły bądź lizały rany. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom jak należy zachować się w kontakcie z obcym psem  , zwróciła uwagę , że jeżeli nie znamy psa nie wolno go głaskać . W sytuacji kiedy pies szczeka i widać , że jest poddenerwowany należy stanąć nieruchomo i przeczekać , aż pies odejdzie . Ważną informacją przekazaną przez weterynarzy było pokazanie w jaki sposób należy zachować się w razie niespodziewanego ataku zwierzęcia. Teraz już każdy wie , że należy skulić się i rękoma zakryć głowę i szyję . Pani Małgosia opowiedziała także  o tym jak należy dbać o zwierzęta , które mamy w domu . Zwróciła uwagę , że przede wszystkim muszą mieć stały dostęp do wody , należy je regularnie karmić i dbać o ich kondycję fizyczną wychodząc np. z psem na długie spacery. Niespodzianką dla dzieci była wizyta Bezy  7 letniej labradorki , którą p. Michał wprowadził do sali pod koniec spotkania . Beza wywołała ogromną radość wśród dzieci , widać było że pies jest bardzo przyjazny i chętny do zabawy . Pod okiem weterynarzy przedszkolaki miały możliwość osłuchać przez stetoskop jak bije serce Bezy , p. Małgosia pokazała także jak bada się czystość uszu psa , zademonstrowała sposób zakładania opatrunku na chora łapę . Labradorce należał się  smakołyk za jej cierpliwość , bo grzecznie zniosła wszystkie prezentacje lekarskie .  Na koniec pani weterynarz otrzymała od przedszkolaków pamiątkowy dyplom  , a następnie odpowiadała na pytania dzieci , które były bardzo zainteresowane pracą lekarza weterynarza.

Serdecznie dziękujemy Państwu Kozłowskim za poświęcenie swojego czasu i przybliżenie dzieciom pięknego zawodu jakim jest zawód weterynarza.

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 14:44