strona główna wydarzenia Kocie walentynki
Kocie walentynki Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 lutego 2016 21:41

14 lutego przypada święto Walentego czyli Walentynki  a 17 lutego  Światowy Dzień Kota , my postanowiliśmy połączyć obydwa święta i świetnie się przy tym bawić. Dzisiaj od rana przedszkole zapełniło się małymi mruczkami  czyli ślicznymi kociętami o różnej maści , długości wąsa ,długimi i krótkimi puszystymi ogonkami , z klapniętymi uszkami i tymi sterczącymi . Cały budynek wypełniało ciche , przyjemne mruczenie a gdzieniegdzie mlaskaniePuszcza oczko. Po śniadaniu wszystkie kocięta zostały zaproszone do wspólnej zabawy , która rozpoczęła się od inscenizacji wierszy o zakochanym  Żuczku w Biedronce i zakochanej Żabce w Ogórku .Jakież było zdziwienie , gdy okazało się , że zamiast profesjonalnych aktorów na scenie zobaczyliśmy nasze kochane Ciocie . Z zapartym tchem oglądaliśmy więc przygody Żuczka , który chciał za żonę Biedronkę  i Żabki co kochała się w Ogórku . Te historie nie zakończyły się happy endem  , no cóż serce nie sługa Puszcza oczko nie wybiera sobie ani właściciela , ani miłości ..ona przychodzi sama często znienacka . Poznaliśmy przy ty mądrość życiową : " To serce daje kolor wszystkiemu , co człowiek widzi, słyszy i wie " J.H.Pestalozzi . 

Po części artystycznej  wszystkie Kociaki rozpoczęły wspólną zabawę związaną z obchodami Dnia Kota . Najpierw wysłuchaliśmy ważnych informacji o życiu kotów oraz konieczności ich dokarmiania , a potem jak to w kocim zwyczaju zaczęliśmy psocić ( ale w pozytywnym słowa znaczeniu) . Malowaliśmy Kota wg podanego wzoru , rozpoznawaliśmy znane z różnych bajek koty , piliśmy mleko przez słomkę a nawet polowaliśmy na myszy . Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci a już na pewno będziemy pamiętali aby dbać o koty zwłaszcza zimą , kiedy trudno im znaleźć pokarm i ciepły kąt aby przetrwać mroźne noce. 


Poprawiony: czwartek, 11 lutego 2016 22:50