strona główna realizacje dodatkowych programów Projekt KIK 34 edukacja w zakresie żywienia i
Projekt KIK 34 edukacja w zakresie żywienia i Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2012 22:52

W ramach realizacji  obranych na ten rok priorytetów związanych z edukacją prozdrowotną nasze przedszkole przystąpiło do Projektu KIK 34 „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej"  realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przewidzianego na lata 2011-2017.

Udział w Projekcie KIK 34, Zadaniu 2: „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, poziom aktywności fizycznej i wiedzy dzieci i młodzieży” pomoże nam w realizacji zaplanowanych działań, które będą opisywane na stronie internetowej przedszkola . Mamy nadzieję , że wspólnymi siłami uda nam się zdobyć certyfikat dla przedszkola w zakresie żywienia i  aktywności fizycznej. Związane to jest z organizacją imprez sportowych, pogadanek na dany temat , organizowaniu zajęć kulinarnych dla przedszkolaków , konkursów o tematyce kulinarnej i wiele innych przedsięwzięć , które będziemy podejmować w trakcie roku szkolnego. Te działania nie są nam obce bowiem nasze przedszkolaki  wcielały się już w rolę kucharzy , przygotowując sałatki warzywne , galaretki owocowe, kolorowe kanapki. Mając już doświadczenie mamy nadzieję ,że tego typu zajęcia szybko przypadną dzieciom i rodzicom do gustu i odbędzie się ich wiele w naszym przedszkolu.

Koordynatorem odpowiedzialnym za realizację projektu jest nauczycielka p. N.Cinkowska

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2012 11:01