strona główna szkolenia nauczycieli Matematyka w przedszkolu - szkolenie nauczycieli
Matematyka w przedszkolu - szkolenie nauczycieli Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
wtorek, 02 lutego 2016 23:15

Praca z dzieckiem w przedszkolu wymaga od nas nauczycieli stałego poszukiwania nowatorskich rozwiązań , metod i form pracy . Poznawanie przez dzieci otaczającego ich świata najbardziej korzystne jest za pośrednictwem samodzielnych poszukiwań , doświadczeń . Jest wiele interesujących sposobów na rozwijanie u dziecka od najmłodszych lat różnorodnych umiejętności w tym kształtowanie pojęć matematycznych. Są to na przykład często już zapomniane wspólne gry i zabawy. Łączą one przyjemne z pożytecznym, pozwalają miło spędzić wspólny czas, stawiają intelektualne wyzwania i przynoszą satysfakcję  dzieciom,  jednocześnie rozwijając ich pamięć, słownictwo, wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość, umiejętność skupiania uwagi, inteligencję sensoryczno-motoryczną i twórcze myślenie. Dzieci podczas gier i zabaw matematycznych doskonalą  procesy umysłowe takie jak: analizowanie, porównywanie, syntezowanie, abstrahowanie i rozumowanie przyczynowo-skutkowe. Gry i zabawy  wpływają na rozwój tak wielu sfer umysłu dziecka, że warto wykorzystywać je już od najmłodszych lat. Mając na celu  przede wszystkim wszechstronny  rozwój dzieci nauczyciele starają się wzbogacać swój warsztat pracy , udoskonalać go , aby dzieci w przyjemny sposób przyswajały nowe wiadomości .  Tym razem kadra pedagogiczna z 3 przedszkoli ( Gminne Przedszkole w Rogowie, Przedszkole Nr 3 w Brzezinach oraz Gminne Przedszkole w Jeżowie ) podczas wspólnego szkolenia przypomniała sobie metodę prof. Gruszczyk -Kolczyńskiej  oraz poznała nowe gry i zabawy matematyczne , które stosowane są w przedszkolu , a ich najważniejszym celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych. Tego typu spotkania pozwalają nam nauczycielom na wymianę doświadczeń zawodowych . Wyzwań mamy dużo  więc już planujemy następne wspólne szkolenia .

Poprawiony: wtorek, 02 lutego 2016 23:44