strona główna wydarzenia Jej wysokość Królowa Matematyka
Jej wysokość Królowa Matematyka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 30 stycznia 2016 14:30

ŚWIĘTO KRÓLOWEJ MATEMATYKI

Mamy świadomość , że matematyka jest królową nauk . Już jako maluszki podczas zabaw poznajemy podstawowe zasady matematyki . Uczymy się liczyć , tworzymy zbiory , rozróżniamy przeciwieństwa . Długo można byłoby wymieniać w jaki sposób poznajemy matematykę. Najważniejsze że zabawy matematyczne sprawiają nam wiele radości , a przy okazji samodzielnie zdobywamy wiedzę ,która przyda nam się jak pójdziemy do szkoły. W tym roku postanowiliśmy zorganizować Święto Królowej Matematyki , które obchodziliśmy w piątek 29 stycznia. Ciocia Kasia zaprosiła nas do wspólnych zabaw matematycznych podczas których utrwalaliśmy i rozwijaliśmy swoje zainteresowania matematyczne. Naszym głównym zadaniem było rozwiązanie zagadek zawartych w liście od przybyłej z krainy Pitagorandi Królowej Matematyki , która poszukiwała zaginionego przyjaciela Figurka. Musieliśmy więc ułożyć "figurowe puzzle" , rozwiązać ukryte w balonach działania matematyczne , znaleźć odpowiednie pary obrazków , uzupełnić zbiory wg podanego kodu oraz dobrać obrazki , które są przeciwieństwem i wyjaśnić na czym ta różnica polega. To było dla nas na prawdę wielkie wyzwanie. Ale daliśmy radę , udało nam się wykonać wszystkie polecenia i nasza Królowa Matematyka odnalazła swojego przyjaciela Figurka , który wskazał jej drogę powrotną do Pitagorandi.W nagrodę otrzymaliśmy kolorowanki , które będą nam przypominały o tej nietuzinkowej wizycie .

 

Poprawiony: sobota, 30 stycznia 2016 15:08