strona główna wydarzenia Baśń o dwunastu miesiącach
Baśń o dwunastu miesiącach Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2016 21:06

21 stycznia  obejrzeliśmy baśń o dwunastu miesiącach. A wszystko zaczęło się od.....Pewna gospodyni miała córkę i pasierbicę. Córka była niechlujna, a pasierbica zadbana i czysta, dlatego też macocha jej nie lubiła i chciała się jej pozbyć. Wysłała więc dziewczynę w grudniu po fiołki. Gdyby ich nie zdobyła, miała się sierotka więcej w domu nie pokazywać. Chcąc nie chcąc poszła do lasu i spotkała dwunastu mężczyzn, siedzących wokół ogniska. Zapytali ją, który z nich najbardziej jej się podoba? Sierotka zorientowała się, że ma przed sobą dwanaście miesięcy, więc wszystkich pochwaliła, gdyż wszyscy byli potrzebni. Powiedziała im też o swoim zmartwieniu....... resztę baśni musicie sami przeczytać my wiemy jak się zakończyła ta historia .