strona główna wydarzenia Występy grupy V w Stowarzyszeniu "Naszym Dzieciom" w Brzezinach
Występy grupy V w Stowarzyszeniu "Naszym Dzieciom" w Brzezinach Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 13 stycznia 2016 18:54

Nasze przedszkole od lat współpracuje  ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Naszym Dzieciom" w Brzezinach . Współpraca polega na prowadzeniu całorocznej akcji " Zakręceni Rogowianie"  w ramach której zbierane są plastikowe nakrętki .  Zasada jest prosta: zebrane nakrętki Stowarzyszenie przekazuje  firmie recyklingowej , która wpłaca środki finansowe na subkonta podopiecznych Stowarzyszenia . Przedszkolaki uczą się więc po pierwsze niesienia pomocy potrzebującym , po drugie od najmłodszych lat uczą się segregacji odpadów , a tym samym rozwijają swoją świadomość proekologiczną. Maluchy zbierają także dla swoich przyjaciół z Brzezin zabawki pluszaki , które przekazywane są do sali w której odbywają się zajęcia terapeutyczne. Do tradycji  współpracy placówek  można zaliczyć organizowanie występów artystycznych dla dzieci będących pod opieką  Stowarzyszenia . W/w przedsięwzięcia mają bardzo ważny cel jakim jest  integracja  środowisk , której zadaniem jest koegzystencja osób o zróżnicowanych możliwościach zarówno intelektualnych jak i fizycznych. Poprzez wspólne spędzanie czasu  przedszkolaki uczą się spostrzegania potrzeb innych, akceptacji i tolerancji odmiennych zachowań, opiekuńczości i odpowiedzialności za słabszych. Integracja jest niezwykle szlachetnym przedsięwzięciem i stanowi  naturalną właściwość społecznej rzeczywistości , dlatego właśnie należy uczyć tego wszystkiego już najmłodsze pokolenia .

W tym roku dzieci z gr V postanowiły wystawić dla swoich kolegów   program artystyczny " Jasełka " z koncertem kolęd . Barwne przedstawienie opowiadające historię narodzin Jezusa  zostało nagrodzone brawami , dzieci w podziękowaniu otrzymały pamiątkowe "smycze" z logo stowarzyszenia , kalendarzyk . Na zakończenie spotkania zaproszone zostały na słodki poczęstunek i wspólną zabawę w basenie z piłkami .

Poprawiony: środa, 13 stycznia 2016 20:36