strona główna szkolenia nauczycieli Akademia Badacza- szkolenie nauczycieli
Wpisany przez Dyrektor
środa, 09 grudnia 2015 22:26

AKADEMIA BADACZA  EKSPERYMENTY W EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

Zawód nauczyciela stale wymaga doskonalenia warsztatu pracy. Nauczyciele Gminnego Przedszkola w Rogowie , Przedszkola Nr3 w Brzezinach i Przedszkola Miejskiego Nr 233 w Łodzi od dawna już ze sobą współpracują i razem odbywają różnego rodzaju szkolenia . Celem szkoleń jest poznawanie lub utrwalanie metod edukacyjnych , które można zastosować w pracy z dziećmi , aby urozmaicać im pobyt w przedszkolu i zachęcać do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Tym razem nauczyciele wcielili się w rolę badaczy , chemików  , laborantów . Spotkanie warsztatowe prowadzone przez p. Justynę z WODN w Łodzi miało na celu rozwijanie zainteresowań zjawiskami fizycznymi , chemicznymi oraz zachęcanie do poznawania świata. Warsztaty były bardzo intensywne i owocne , nie ważne że wylał się płyn , nie ważne że na ubraniach pojawił się mączny pył, bo ważne było to , że z każdym następnym doświadczeniem nauczyciele pozyskiwali coraz to nowszą wiedzę i umiejętności zaciekawienia dzieci zjawiskami fizycznymi i chemicznymi , które pomagają zrozumieć otaczający nas świat .

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 23:02