strona główna wydarzenia Z wizytą w ICZMP w Łodzi
Z wizytą w ICZMP w Łodzi Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 grudnia 2015 20:52

Człowiek jest wielki nie przez to , co posiada , lecz przez to kim jest , nie przez to , co ma , lecz przez to , czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II

Wzorem z lat ubiegłych przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu i w Szkole Podstawowej w Przyłęku Dużym zorganizowana została akcja charytatywna „Zbieramy pluszaki „ dla chorych dzieci przebywających w ICZMP  . Pobyt dziecka w szpitalu nigdy nie jest dla rodziny łatwym okresem , jego cierpienie , ból , smutek w oczach porusza nie jedną osobę. Można to zmienić chociaż na chwilę , pokazując swoje serce podczas akcji charytatywnych . W przedszkolu i Szkole Podstawowej w Przyłęku Dużym staramy się uczyć i wychowywać nasze dzieci tak , aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi. Celem naszych działań jest nauczenie dzieci jak okazywać swoje serce i jak pomagać  innym ludziom , którzy są w potrzebie .Akcje charytatywne organizowane przez nasze placówki uczą dostrzegać  , że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my , kto ma takie same potrzeby , ale niewielkie możliwości , aby je zrealizować . Działalność na rzecz innych  uczy nas wszystkich pokory wobec życia , wzbudza poczucie własnej wartości , uwrażliwia na potrzeby innych , integruje środowisko , uczy empatii , a przede wszystkim uczy nas tego , że wspólnie możemy osiągnąć więcej.  J.Korczak wypowiedział kiedyś bardzo mądre zdanie  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” , mieszkańcy Gminy Rogów  dobrze to rozumieją i od lat starają się poprzez udział w naszych akcjach chociaż na chwilę  wywołać uśmiech na buziach małych pacjentów. W tym roku uzbieraliśmy razem ze Szkołą z Przyłeka Dużego 10 worków pluszaków , które zostały rozdane pacjentom ICZMP po występach artystów ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym i Gimnazjum w Koluszkach . Uczniowie na tę okazję przygotowali  program muzyczny , podczas którego zaprezentowane zostały piękne kolędy w rożnych aranżacjach , które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Na zakończenie spotkania każdy pacjent otrzymał pluszową zabawkę , która ma im  przypominać , że nie są sami w tych ciężkich dla nich chwilach jakim jest pobyt w szpitalu . Nauczyciele z przedszkola i uczniowie ze Szkoły odwiedzili także pacjentów , którzy nie mogą opuszczać swojego oddziału , osobiście wręczając im  zabawkę-pluszaka .

W imieniu małych pacjentów , kierownictwa szkoły przyszpitalnej w ICZMP składamy wszystkim serdeczne podziękowania za aktywne włączenie się w naszą akcję . Podziękowania kierujemy także do p. Cezarego Sitkiewicza , który zorganizował dla nas przewóz do ICZMP.

http://www.iczmp.edu.pl/?cat=3

Poprawiony: wtorek, 08 grudnia 2015 22:17