strona główna wydarzenia Andrzejki w przedszkolu
Andrzejki w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 listopada 2015 21:37

30 listopada  w naszym przedszkolu odbyły się wróżby Andrzejkowe. Do każdej grupy przyleciała czarownica , ale nie po to żeby straszyć dzieci , tylko po to żeby im powróżyć co czeka ich w przyszłości. W magicznej scenerii przedszkolaki wróżyły z kolorowych kart , butów , wrzucanych monet do miski . Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie, a serduszka z imionami kolegów i koleżanek wywołały uśmiechy i rumieńce na twarzach. Spotkanie miało na celu kultywowanie tradycji i obrzędów związanych z ludowym zwyczajem . Podczas wspólnych zabaw dzieci poznały historię andrzejek i wróżb , które są ich nieodłącznym elementem.

Poprawiony: poniedziałek, 30 listopada 2015 21:49