strona główna wydarzenia Święto Pieczonego Ziemniaka
Święto Pieczonego Ziemniaka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 listopada 2015 19:36

Kolejny już raz przedszkolaki  obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka, w tym roku odbyło się ono  26 listopada. Na początek świętowania dzieci przywitały gościa  Króla Ziemniaka , którego zaprosiły do wspólnego tańca integracyjnego.  Następnie Król Ziemniak opowiedział skąd pochodzi i w jaki sposób można wyhodować jego „poddanych” czyli młode ziemniaczki. Po wysłuchaniu ciekawych informacji , rozpoczęły się gry i zabawy  , których bohaterem był oczywiście ziemniak. Dzieci rzucały ziemniakiem do kosza , próbowały za pomocą podbieraka i wędki złowić go .Ciekawym zadaniem  było ułożenie puzzli na których znajdowały się potrawy z ziemniaków. Na zakończenie każda grupa  przygotowała wybrana potrawę z wykorzystaniem ziemniaków i tak grupa: II, IV,V przygotowała sałatkę ziemniaczaną  , grupa IV – upiekła ziemniaki  , a grupa I  usmażyła frytki. Nie da się opisać jaki zapach rozchodził się po salach , aż w brzuchach nam burczało z głodu . Jak mówi przysłowie : cierpliwi zostają wynagrodzeni Puszcza oczko a naszą nagrodą była wspólna degustacja bohatera naszego święta.


_ _

Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2015 19:53