strona główna wydarzenia Spotkanie z pisarzem
Spotkanie z pisarzem Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 listopada 2015 10:49

SPOTKANIE Z PISARZEM PAWŁEM BERĘSEWICZEM

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Rogowie  dzieci z grupy IV i V (nasze 5,6 latki) zostały zaproszone na  spotkanie z pisarzem  p. Pawłem Beręsewiczem  . Pan Beręsewicz jest  autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. Za książkę zatytułowaną „Co tam u Ciumków?” otrzymał nagrodę Guliwera w krainie Olbrzymów, przyznaną przez czasopismo „Guliwer” w 2005 roku.  W swoim dorobku pisarskim ma około 20 książek m. in.: „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Lalki Dorotki” i cztery części opowiadań „O Ciumkach”. Pisarz przedstawił się dzieciom również jako tłumacz literatury anglojęzycznej i współautor wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W trakcie spotkania autor przeczytał fragmenty swoich utworów, a przedstawiając ich bohaterów, nie zdradził żadnego zakończenia opowiadanych przygód . Na zakończenie spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania dzieci , rozdał wiele autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci.

 

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 15:42