strona główna wydarzenia Ćwiczenia z pierwszej pomocy
Ćwiczenia z pierwszej pomocy Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 listopada 2015 22:02

 

W naszym przedszkolu realizowana jest innowacja pedagogiczna "To ja-przedszkolak ratownik " autorstwa p. E. Zarębskiej. Pani Ela od trzech lat systematycznie prowadzi zajęcia z udzielania pierwszej pomocy . Dzieci mają okazję nauczyć się  jak należy reagować  gdy  ktoś  potrzebuje naszej natychmiastowej pomocy. Wiadomo ,że dzieci nie są  wstanie udźwignąć ciężaru odpowiedzialności za reanimację , ale mając wiedzę  co należy zrobić mogą zapobiec nieszczęściu wzywając odpowiednie służby , a w oczekiwaniu na profesjonalną pomoc ułożyć nieprzytomną osobę w odpowiedniej pozycji. Cykliczne spotkania kształtują w młodym człowieku wrażliwość  i przede wszystkim odpowiedzialność  za drugiego człowieka.

_
Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 22:21