strona główna wydarzenia Święto Marchewki
Święto Marchewki Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 listopada 2015 13:35

W przedszkolu dziś pomarańczowo. Cóż to za dziwy? Czyżby inwazja jesiennych dyń??? Nie, to nasze przedszkolaki świętują Dzień Marchewki i Zdrowego Odżywiania.

Hasło dnia: JEM NA WAGĘ ZDROWIA odzew: MARCHEWKA

Jeśli dziś chcieliście dostać się do przedszkola to próżne Wasze nadzieje, jeśli nie znaliście hasła!

Dieta, kalorie, witaminy, zdrowa żywność słyszycie o tym codziennie, ale czy choć raz zatrzymaliście się na chwilę, by zweryfikować swój tryb dnia i przyjrzeliście się co właściwie jecie i jak? Jeśli nie, to teraz jest dobry moment, by dowiedzieć się czegoś od własnego dziecka.

Bawiliśmy się dziś w przedszkolu, aby usystematyzować naszą wiedzę w tym zakresie. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną, w której wesołe animowane warzywa i owoce oraz inne produkty prezentowały się w piramidzie żywieniowej, chwaliły się ile to mają witamin i jakie są pyszne surowe czy gotowane, pojedynczo czy w sałatkach. Narrator, znany kucharz, Pascal Brodnicki, w zabawny sposób wskazał korzyści z picia czystej wody i zachęcał do jedzenia kolorowych dań. To, czego dowiedziały się dzieci podsumowały w działaniu. Ich zadaniem było stworzenie plakatu na temat zdrowego odżywiania. Połączone siły Maluchów z grupy I i II wyszukiwały produktów pod hasłem: NA ZDROWY ZĄB WRZUCAM…, grupa III – ENERGIĘ DO PSOT MAM, GDY ZAJADAM, grupa IV – SOKOLI WZROK GWARANTUJE MI…, grupa V – MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ, GDY ZJEM… Wspaniale wykonane plakaty mówią same za siebie.  Ponadto dzieci bardzo szybko poradziły sobie z ułożeniem puzzli, na których pojawiła się marchewka, która wraz z jabłkiem tworzy najzdrowszy duet na świecie dla wszystkich nas już od maluszka. Wreszcie, naszą lekcje zakończyliśmy wypiciem szklanki świeżego soku marchwiowego, aby uczcić nasze zdrowie .

A morał z naszej lekcji jest taki, że należy jeść wszystko 5 razy dziennie codziennie, aby dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, nawet czekoladę, ale w niewielkiej ilości. Pić zwłaszcza wodę mineralną i nie zapominać o ruchu na świeżym powietrzu, który zawsze jest nam potrzebny do pełni zdrowia.

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2015 13:55