strona główna wydarzenia Perypetie Pluszowego Misia - teatrzyk - Dzień Pluszowego Misia
Perypetie Pluszowego Misia - teatrzyk - Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 14 listopada 2015 19:59

PLUSZOWY MIŚ

„PERYPETIE PLUSZOWEGO MISIA”

13 listopada w piątek nasze przedszkole odwiedzili aktorzy  teatru ARLEKIN  z Białegostoku . Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu pt. „ Perypetie pluszowego misia”. Była to ciepła i wesoła opowieść o przyjaźni . Miś Hieronim nie był pięknym nowym misiem. Nie miał kolorowej kokardy, ani fantazyjnego stroju a  jego pyszczek miał smutny wyraz dlatego też, mimo licznych promocji, dzień po dniu Miś w samotności siedział na  sklepowej półce, cichutko roniąc pluszowe łzy. Jednak jego los odmienił się gdy niespodziewanie  kupiła go dziewczynka . Pluszowe serduszko  szybciej zabiło z emocji, ponieważ ktoś wreszcie czule go przytulił. To była zawiła opowieść która skończyła się pozytywnie . Dzieci zrozumiały przekaz bajki i wiedzą , że warto dbać o tych   których kochamy a przyjaźń jest ważną wartością  życiową. Wykorzystując okazję spotkania   z bohaterem przedstawienia czyli Misiem , przedszkolaki postanowiły uczcić Jego  święto jakie niebawem będzie hucznie obchodzone 25 listopada , dlatego dzisiejszego dnia każdy  przyniósł ze sobą do przedszkola pluszową zabawkę . Były misie zielone, brązowe, białe , w okularach, w czapeczkach , w kolorowych ubrankach  ta różnorodność pokazała , że Miś jest bardzo popularny wśród najmłodszych , bo to miła pluszowa przytulanka . Możliwość przytulenia jej pozwala na uwolnienie swoich różnych emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych , bo nie każdy dzień kojarzy się z uśmiechem jak to w życiu bywa. Wszystkie dzieci i ich Misie wysłuchały najpierw opowieści o tym , jak powstała ulubiona pluszowa przytulanka , a następnie każde dziecko miało możliwość zaprezentowania swojego partnera , który w tym dniu mu towarzyszył. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki dowiedziały się różnych ciekawostek dotyczących tych prawdziwych niewinnie wyglądających ale jakże niebezpiecznych zwierząt. Po wspólnych zabawach i tańcach integracyjnych  każda grupa otrzymała zadanie polegające na dokończeniu plakatu  na którym znajdował się kontur misia , trzeba było dorysować mu poszczególne części ciała a na sam koniec nadać mu imię . Powstałe prace zostały umieszczone na tablicach , uwierzcie jest na co popatrzeć Uśmiech.

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2015 21:15